Danas Crkva proslavlja svetkovinu Duhova. Ovom svetkovinom i današnjim danom završava uskrsno vrijeme koje je trajalo 50 dana i ponovno započinje obično liturgijsko razdoblje.

SPOMENDANI U IDUĆEM TJEDNU

Ponedjeljak:    BDM Majka Crkve

Utorak:                        Sv. Barnaba, ap.

Četvrtak:         Sv. Antun Padovanski, prez. i n.

Nedjelja:          PRESVETO TROJSTVO

SVETE MISE U ANDRIJAŠEVCIMA

Ponedjeljak       ---------

Utorak             u 18.30:

Srijeda             u 18.30:

Četvrtak          u 18.30:

Petak               u 18.30:

Subota             u 08.00:

NEDJELJA        u  09.00:

u 11.00:

SVETE MISE U ROKOVCIMA

NEDJELJA         u 18.30:

UREDOVNO VRIJEME ŽUPNOG UREDA

Idući tjedan župni ured radi  UTORKOM I  PETKOM prijepodne od 09-11 sati, a SRIJEDOM i ČETVRTKOM poslijepodne od 16.00-18.00 sati.

SPOMENDAN SV. ANTUNA PADOVANSKOG

U četvrtak 13. lipnja Crkva slavi spomendan jednog od najomiljenijih i najštovanijih svetaca - sv. Antuna Padovanskog. Njegov blagdan u našoj župi proslavit ćemo večernjom svetom Misom u Andrijaševcima u 18.30 sati, jer je  zavjetni dan u Andrijaševcima. Pri kraju Mise ćemo imati blagoslov djece i ljiljana.

Toga dana posebno će svečeno biti u samostanu sv. Antuna u Vinkovcima, koji nas i ove godine poziva da ih posjetimo. Svete Mise tamo će biti tokom cijeloga dana: prijepodne u 5, 6, 7, 8, 9, 10.30 sati, a poslijepodne u 16 i 19 sati. Blagoslov djece i ljiljana je u 12 i 18 sati.

Osim svetih Misa kroz cijeli dan biti će mogućnost i za svetu Ispovijed. Dođimo i proslavimo sveca cijeloga svijeta!

SVETKOVINA PRESVETOG TROJSTVA

Iduće nedjelja Crkva slavi svetkovinu Presvetog Trojstva. Presveto Trojstvo je prva i najvažnija istina naše kršćanke vjere koja ispovijeda da je Bog jedan, a tri su Božanske osobe; Otac, Sin i Duh Sveti. Ovu istinu vjere objavljena je u Svetom Pismu, i mi smo dužni u tu istinu vjerovati i živjeti.

Danas će sakrament svetog krštenja primiti:

NIKOL SAJER, kći Josipa i Josipe Sajer iz Rokovaca, St. Radića 93

NAŠI POKOJNI

Jučer je život završio naš župljanin JOSIP BIČANIĆ iz Rokovaca, Pl. Jadran 92. Njegova sahrana će biti danas u 15.00 sati na groblju u Rokovcima.

vlč. JOSIP MUDRI ZAREĐEN ZA SVEĆENIKA

Prošle subote, 01. lipnja u katedrali u Dubrovniku bilo je svećeničko ređenje našeg župljanina vlč. Josipa Mudrog, koji se zaredio za svećenika Dubrovačke biskupije. Ovom svečanom događaju prisustvovalo je oko 45 župljana iz Rokovaca i Andrijaševaca koji su dan ranije autobusom krenuli da dug put do Dubrovnika. Put je bio vrlo naporan i trajao je 11 sati, ali svi smo, hvala Bogu, sretno stigli i vratili se. Međutim, ono što smo tamo doživjeli bilo je vrijedno svakog napora. Bili smo jako lijepo primljeni i ugošćeni i ovom prilikom želim zahvaliti domaćinima Župe Mokošica koji su nam otvorili vrata svoga srca i doma i ugostili nas kao najveće prijatelje. Kao župnik, također, zahvaljujem svim vjernicima koji su pošli na ovaj put i koji su svojom molitvom i žrtvom pokazali da smo kao župna zajednica uz našeg ređenika Josipa. Sada kada je Josip postao svećenik najavljujem da se kao Župa započinjemo pripremati za njegovu Mladu Misu, koja će biti 21. srpnja ove godine. Pozivamo sve Vas da svojim prilogom i darom pomognete organizaciju Josipovog mladomisničkog slavlja. Svoj dar, makar i skromni, možete donijeti u župni ured, a sve što kao župa prikupimo predat ćemo obitelji Mudri. Uključimo se jer Mlada Misa je najveći događaj za jednu Župu!

Svim darovateljima koji su u poslijednja dva tjedna dali svoj dar za crkvu od srca hvala. Ostalima poziv i poticaj!