Danas je druga vazmena ili uskrsna nedjelja. U liturgijskom smislu  nalazimo se u uskrsnom vremenu koje traje 50 dana nakon Uskrsa sve do svetkovine Duhova. Današnja druga vazmena nedjelja naziva se još Bijela nedjelja i Nedjelja Božjeg milosrđa.

BLAGDANI U IDUĆEM TJEDNU

Ponedjeljak:    Sv. Katarina Sienska, dj. i n.

Srijeda:                        Sv. Josip Radnik

Četvrtak:         Sv. Atanazije, b. i n.

Petak.              Sv. Filip i Jakov; PRVI PETAK u svibnju

Nedjelja:          3. VAZMENA NEDJELJA

SVETE MISE U ANDRIJAŠEVCIMA

Ponedjeljak           ----

Utorak             u 18.30:

Srijeda             u 18.30:

Četvrtak          u 18.30:

Petak               u 18.30:

Subota             u 08.00:          

NEDJELJA        u  09.00:      

      SVETE MISE U ROKOVCIMA

NEDJELJA         u 11.00:  (KRIZMA)

                        u 18.30:             

UREDOVNO VRIJEME ŽUPNOG UREDA

Idući tjedan župni ured radi  UTORKOM I  PETKOM prijepodne od 09-11 sati, a  ČETVRTKOM poslijepodne od 16-18 sati.  U SRIJEDU ured ne radi!

UPIS SVETIH MISA

Idući tjedan upisisujemo svete Mise za drugi dio ove godine (od 7-12. mjeseca)

ŽUPNA KATEHEZA I SUSRETI 

PRVOPRIČESNICI u subotu 09.00 sati; KRIZMANICI u subotu u 10.00 sati

SLAVLJE KRIZME U NAŠOJ ŽUPI

Iduće nedjelje u našoj župi bit će slavlje sv. Krizme, tj. podjela sv. Potvrde našim mladima koji su se pripremali i ispunili sve uvjete koje crkva traži za ovaj sakramenat. Krizmanika iz Rokovaca i Andrijaševaca ukupno ima 41, a Krizmu će im podijeliti preč. Drago Tukara, profesor i kanonik iz Đakova. Krizma će se održati u crkvi u Rokovcima u 11.00 sati..

SVETA ISPOVIJED ZA KRIZMU

U srijedu u 20.00 sati u crkvi u Andrijaševcima bit će sv. Ispovijed za krizmanike, kumove i roditelje

ISPIT ZA KRIZMANIKE

Prije krizme svi kandidati trebaju pristupiti provjeri na kojoj će pokazati koliko su spremni i koliko poznaju svoju katoličku vjeru. Susret krizmanika s biskupovim delegatom održat će se u četvrtak u 20.00  sati u dvorani u Rokovcima. Pozivamo sve krizmanike da se dobro pripreme ovaj susret.

KRŠTENJA

Danas na Bijelu nedjelju sveto krštenje će primiti:

FRAN KLIŠANIĆ, sin Tomislava i Martine Klišanić iz Rokov., V. Radauša 6

ANTONIO CAPAN, sin Maria i Tamare Capan  iz Andrijaš., Kolodvorska 69

ŽENIDBENI NAVJEŠTAJ

- U subotu 04.  svibnja 2019. u 18.30 u crkvi Sv. Roka u Rokovcima kršćansku ženidbu će sklopiti NIKOLA BATARILO iz Rokovaca, I.Mažuranića 19 i JELANA VUKOJE iz Rokovaca, I.Mažuranića 19.  Molimo za naše mladence!

PRVI PETAK U SVIBNJU

U petak je Prvi petak u svibnju, dan kada u svojoj kršćanskoj duhovnosti posebno častimo Presveto Srce Isusovo. Prije večernje Mise bit će mogućnost za sakrament Pomirenja, a poslije Mise euharistijsko klanjanje.

SUSRET MLADIH ĐAKOVAČKO-OSJEČKE NADBISKUPIJE

Naša Đakovačko-osječka nadbiskupija uskoro organizira nadbiskupijski susret mladih koji će se održati u subotu 25. svibnja 2019. u Vinkovcima. Geslo susreta glasi: "Ne boj se! Samo vjeruj!", i sadrži posebnu poruku mladima za današnje vrijeme. Susret će biti cjelodnevni od jutra do večeri, a sadržavat će molitvu, pjesmu, predavanja, radionice, pripravu za sv. Ispovijed i sv. Misu. Na kraju će sve završiti prigodnim duhovnim koncertom. Pozivamo sve mlade da se prijave na ovaj susret. Prijave primamo u župnom uredu.