SPOMENDANI U IDUĆEM TJEDNU

Utorak:                        Sv. Damaz, I, papa

Srijeda:                        Sv. Ivana Franciska de Chantal, redovnica

Četvrtak:         Sv. Lucija, djevica i mučenica

Petak:              Sv. Ivan od Križa

Subota:                        Bl. Drinske mučenice

Nedjelja:          3. NEDJELJA DOŠAŠĆA

MISNE NAKANE U  ROKOVCIMA   

Ponedjeljak  u  06.30:     + iz ob. Nedić

Utorak             u 06.30:           + Anka Čuturilo                     

Srijeda             u 06.30:           + iz ob. Dejak  i ob. Vuček

Četvrtak u  06.30:       + iz ob. Lucić i ob. Lopandić

Petak   u 06.30:           +  Josip Kopić

Subota u 06.30:           + iz ob. Ileš

NEDJELJA u 09.00:   + iz ob. Tome Tominac

                    u 11.00:  ZA SVE ŽUPLJANE

             MISNE NAKANE U ROKOVCIMA

NEDJELJA u 18.30:   U zahvalu od ob. Hodak

ŽUPNI URED

Idući tjedan župni ured radi u UTORAK, SRIJEDU, ČETVRTAK I PETAK samo prijepodne od 09-11 sati.

ŽUPNA KATEHEZA I SUSRETI 

1.  RAZREDI OSNOVNE ŠKOLE u subotu u 9  sati

2.  RAZREDI OSNOVNE ŠKOLE u subotu u 10 sati

Ostali razredi neće imati župnu katehezu, jer pravimo božićnu pauzu. Redovita kateheza ponovno će započeti u drugoj polovici siječnja iduće godine.

            NEDJELJA CARITASA

Iduća 3. nedjelja došašća slavi se kao nedjelja Caritasa. Toga dana Crkva nas poziva da svoju pažnju usmjerimo prema našoj siromašnoj braći i sestrama i svima koji žive u materijalnoj bijedi i oskudici. Nažalost, u današnje vrijeme sve je više onih koji su velikoj potrebi. Zato ćemo iduće nedjelje milostinju i sve prikupljene darove namijeniti za Caritas. Već dugi niz godina postoji običaj da svoj prilog za Caritas donosimo u kuvertama pa Vas molimo da na izlazu iz crkve uzmete caritasove kuverte koje možete, iduće nedjelje ubaciti u kad se bude skupljala milostinja.

            PRIKUPLJANJE HRANE ZA SIROMAŠNE OBITELJI

Došašće je vrijeme kada više nego inače trebamo misliti na sironašne i bolesne. Stoga vas pozivamo da idući tjedan na zornice, kao znak kršćanske ljubavi i solidarnosti donesemo  nešto od prehrambenih i higijenskih proizvoda koje možemo ostaviti u našoj župnoj dvorani. Na kraju tjedna sve prikupljeno ćemo razvrstati i podijeliti siromašnim obiteljima u našoj župi koje su u potrebi

ADVENTSKA PRODAJA KOLAČA

Udruga žena iz Rokovaca i Andrijaševaca u vrijeme božićnih blagdana obilazit će naše stare i nemoćne, te ih darivati prigodnim poklonima. Da bi mogli obići što veći broj starih ljudi u potrebi iduće nedjelje, 16. prosinca ispred naših crkava, nakon svetih Misa, prodavat će suhe domaće kolače po simboličnoj cijeni.

ADVENT U OPĆINI ANDRIJAŠEVCI

Savjet mladih naše općine idući tjedan, u petak organizira ADVENT U OPĆINI ANDRIJAŠEVCI na koju se pozivaju svi mještani Rokovaca i Andrijaševaca. Program započinje petak u večernjim satima, a o rasporedu događanja možete se informirati na plakatima koji su postavljeni po našim mjestima. Dođite i prepustite se istinskom blagdanskom ugođaju uz zvuke božićnih pjesama, miris kuhanog vina, rakije, kobasica, ribica, fritula, uštipaka. Sva događanja odvijat će se u vanjskom prostoru "Stare škole".

KRŠTENJA

Po sakramentu sv. krštenja novi članovi naše zajednice su postali:

VALERIJA SALOPEK, kći Kristijana i Ivone Salopek iz Rokovaca, Pavina 25

NIKO RAC, sin Tomislava i Marije Rac iz Andrijaševaca, Kolodvorska 28

NAŠI POKOJNI

Prošli tjedan preminuli su naši  župljani:

FERDINAND DEKANIĆ iz Rokovaca, Vinkovačka 10

IVKA MOLNAR  iz Rokovaca, Stjepana Radića 140

DAROVATELJI ZA CRKVU

Darovateljima za crkvu od srca hvala! Njihova imena i darove pročitajte u župnom  listiću

VELIKA BOŽIĆNA ISPOVIJED U NAŠOJ ŽUPI ĆE BITI U PONEDJELJAK 17.12.