Danas slavimo prvu nedjelju došašća. Došašće je jako liturgijsko razdoblje u kojem se crkva pripravlja na blagdan Božića. Došašćem započinje nova crkvena godina.

SPOMENDANI  I BLAGDANI

Ponedjeljak:    Sv. Franjo Ksaverski, prezbiter

Četvrtak:         Sv. Nikola, biskup

Petak:              Sv. Ambrozije, biskup i naučitelj

Subota:                        BEZGREŠNO ZAČEĆE BDM

Nedjelja:          2. NEDJELJA DOŠAŠĆA

MISNE NAKANE U  ANDRIJAŠEVCIMA

Ponedjeljak  u  06.30:     + Katica i Ivan Ivaniš

Utorak             u 06.30:           + Roka Dekanić

Srijeda             u 06.30:           + Ruža i Stjepan Zetaković

Četvrtak u  06.30:       + Juraj Turkalj

Petak   u 06.30:           + Vlatko Kurbafinski

Subota u 06.30:           + iz ob. Raguž i ob. Šebalj

NEDJELJA u 09.00:   + Franjo, Manda i Davor Begović i + Vinko Cerovski

u 11.00:  ZA SVE ŽUPLJANE

MISNE NAKANE U ROKOVCIMA

NEDJELJA u 18.30:   + Franjo i Jelka Sorčik i + iz ob. Gložić

Župni ured radi UTORAK I PETAK prijepodne od 09-11 sati, a SRIJEDU i ČETVRTAK poslijepodne od 16-18 sati.

U radno vrijeme župnog ureda možete još upisati misne nakane za prvih šest mjeseci 2019. godine, jer još ima slobodih termina.

ŽUPNA KATEHEZA I SUSRETI

Idući tjedan župnu katehezu i susrete će imati slijedeće skupine:

1. RAZREDI SREDNJE ŠKOLE u utorak u 20.00 sati

PRVOPRIČESNICI  u srijedu u 10.00 sati

8. RAZREDI u srijedu u 15.00 sati

KRIZMANICI u srijedu u 20.00 sati

4. RAZREDI u četvrtak u 14.00 sati

6. RAZREDI u četvrtak u 15.00 sati

1. i 2. RAZREDI osnovne škole katehezu imaju 15.12.

SVETE MISE ZORNICE

Sutra započinjemo s misama zornicama koje će biti svakog dana u 06.30 sati ujutro. Ove godine uvodimo promjenu tako što će jedan tjedan zornice biti u crkvi u Andrijaševcima, a drugi tjedan u crkvi u Rokovcima i tako naizmjence. Pozivamo sve vjernike, a posebno našu djecu da u što večem broju dolazimo na ove jutarnje svete Mise koje su najbolji način duhovne priprave za Božić.

I ovog adventa za našu djecu pripremili smo prigodnu igru pod nazivom "Rastem do Božića", a koja nam na poučan način i simpatičan način govori kako možemo i tjelesno i duhovno narasti i biti veliki do Božića. Svako dijete koje bude sudjelovalo dobit će prigodnu karticu na koje će lijepiti naljepnice sve do kraja došašća. Za one najrevnije pripremit ćemo nagrade.

TRGOVINA "BOSO" NAGRAĐUJE

I ove godine Trgovački lanac Boso nagrađuje djecu i mlade za revno dolaženje na mise zornice. Svi koji žele mogu prvo jutro dobiti bon i nakon što skupe 6 pečata taj bon moći će zamijeniti u trgovini Boso u našem selu za sok ili čokoladu.

PRODAJA BOŽIĆNE PŠENICE

Iduće nedjelje, 09. prosinca, nakon svetih Misa, članovi  zajednice Vjera i Svjetlo ispred crkve prodavati će božićnu pšenicu od  koje prihod ide za djelovanje i pomoć ovoj plemenitoj zajednici koja pomaže osobama s posebnim potrebama.

POSJET BOLESNICIMA

Idući tjedan svećenik će posjetiti sve bolesnike, stare i nemoće osobe koje ne mogu dolaziti u crkvu. Bit će to prilika za razgovor te božićnu ispovijed i pričest, kao i za sakramenat bolesničkog pomazanja za one kojima je to potrebno.

U utorak od 10.00 sati obilazimo bolesnike u Rokovcima

U srijedu od 10.00 sati obilazimo bolesnike iz Andrijaševaca.

Ušli smo u posljednji mjesec ove godine i pozivamo sve koji još nisu podmirili lukno da to učine što prije, najkasnije do Božića. Svim obiteljima koje su to do sada učinili od srca zahvaljujemo!