Danas je 31. nedjelja kroz godinu.

SPOMENDANI  I BLAGDANI

Četvrtak:         Bl. Gracija Kotorski, redovnik

Petak:              Posveta Lateranske bazilike, blagdan

Subota:                        Sv. Leon Veliki, papa i naučitelj

Nedjelja:          32. NEDJELJA KROZ GODINU

MISNE NAKANE U  ANDRIJAŠEVCIMA

Utorak        u  18.30:   + Ružica Palijan i + Vladimir Vukić

Srijeda        u 18.30:    + Katica i Đuro Marić

Četvrak      u 18.30:     + iz ob. Matić i Komljenović

Petak          u 18.30:    + Josip Kopić

Subota        u 08.00:    + Ana Majer

NEDJELJA u 09.00:       + Marica i Milan Čop

u 11.00: ZA SVE ŽUPLJANE

MISNE NAKANE U   ROKOVCIMA

NEDJELJA  u  18.30: + iz ob. Sečenj

Župni ured radi  UTORKOM I  PETKOM prijepodne od 09-11 sati,  a SRIJEDOM I ČETVRTKOM poslijepodne od 16-18 sati.

ŽUPNA KATEHEZA

PRVOPRIČESNICI  u srijedu u 10.00 sati

1. RAZREDI SREDNJE ŠKOLE u utorak u 20.00 sati

8. RAZREDI u srijedu u 15.00 sati

KRIZMANICI u srijedu u 20.00 sati

6. RAZREDI u četvrtak u 14.00 sati

4. RAZREDI u četvrtak u 15.00 sati

1. i 2. RAZREDI OSNOVNE ŠKOLE u subotu u 09.00 i 10.00 sati

Ušli smo u mjesec studeni, predposljednji mjesec u godini pa podsjećamo sve obitelji koje još nisu podmirile lukno da to učine što prije kako bi i naša župa mogla na vrijeme podmiriti svoje obveze prema Nadbiskupiji.

EUROPSKI SUSRET MLADIH U MADRIDU

Ured za pastoral mladih naše nadbiskupije organizira put u Madrid na Europski susret mladih kojii će se održati u vrijme novogodišnjih praznika. Mladi, dočekajte Novu  godinu u Španjolskoj zajedno s tisućama mladih iz cijeloga svijeta. Provedite pet nezaboravnih dana u Madridu gdje će se održati novogodišnji susret za mlade. Ako je netko od mladih iz naše župe zainteresiran za ovaj put sve informacije kao što je cijena puta, smještaj i plan puta možete saznati iz prigodne brošure koju možete dobiti u sakristiji prilikom izlaska iz crkve. Detaljnije informacije možete pronaći i na facebook stranici ureda za pastoral mladih u Đakovu. Prijave se primaju do kraja ovog mjeseca.

OBITELJ DEKANIĆ, Rokovci                                   200 kn

DEKANIĆ MARIJA, Andrijaševci                 120 kn

ŠURAN JELKA, Andrijaševci                                   100 kn

JEDNA OSOBA, Rokovci                              100 kn

·         JOSIP MUDRI - NOVI ĐAKON KATOLIČKE CRKVE

S velikom radošću objavljujemo važnu vijest da će za par dana naš župljanin JOSIP MUDRI iz Rokovaca primiti sveti red đakonata i tako postati novi đakon Katoličke Crkve.  Njegovo đakonsko ređenje bit će u petak, 09. studenog u Dubrovniku, kao kandidata Dubrovačke biskupije. Red đakonata je prvi stupanj sakramenta svećeničkog reda po kojem se postaje službenik Crkve,  nakon kojega se prima drugi stupanj, a to je prezbiterat, kada se postaje svećenik u pravom smislu riječi.

JOSIP MUDRI rođen je 31. svibnja 1988. godine u Vinkovcima od roditelja Dražena i Ljiljane rođ. Rajković. Rođen je kao prvo dijete od petero braće i sestara.  Djetinjstvo i mladost proveo je  u Rokovcima, selu nedaleko Vinkovaca. Osnovnu školu pohađao je u Andrijaševcima, a nakon nje upisao je Gimnaziju Matije Antuna Reljkovića u Vinkovcima. Katolički bogoslovni fakultet upisao je 2007. u  Đakovu gdje je nakon pet godina studija uspješno diplomirao. Nakon  toga postaje svećenički kandidat Dubrovačke biskupije, a  pastoralni praktikum obavlja u župi Svetog Spasa u Staroj Mokošici. Red đakonata primit će po rukama dubrovačkog biskupa mons. Mate Uzinića u dubrovačkoj katedrali Gospe Velike u petak, 9. rujna 2018. godine. Njegovo svećeničko ređenje će biti iduće godine, a Mlada Misa u našoj župi  21. srpnja 2019.  Josipu i cijeloj njegovoj obitelji od srca čestitamo!