ĐURO BLUMENŠAJN

Vlč. Đuro Blumenšajn rođen je 17. ožujka 1976. u Županji u kojoj je živio prvih 16. godina svoga života. Osnovnu školu završio je u Županji, kao i prva dva razreda srednje elektrotehničke škole.  Vođen duhovnim pozivom, 1992. godine odlazi u Zagreb u Dječačko sjemenište na Šalati gdje završava Nadbiskupsku Klasičnu Gimnaziju s pravom javnosti. Nakom mature 1994. godine upisuje Teološki fakultet u Đakovu i biva primljen u Bogoslovno sjemenište u Đakovu gdje slijedećih šest godina nastavlja formaciju za svećenika kao kandidat tadašnje Đakovačko – Srijemske biskupije.

Za đakona je zaređen 1999. godine, a za svećenika 29. lipnja 2000. u katedralui u Đakovu. Prvih pet godina svećeništva vrši službu župnik vikara u župama Bošnjaci, Otok i Valpovo. Od 2005.-2010. župnik je župi Budimci, a od 2010.-1017. župničku službu obavljao je u župi Podravski Podgajci. Tamo je poslijednje vrijeme obnašao i službu dekana donjomiholjačkog dekanata.

Od 22. kolovoza 2017. imenovan je župnikom u župi Rokovci i župnim upraviteljem u župi Andrijaševci.

Vlč. Đuro ima brata Josipa, jednojajčanog blizanca, također svećenika i župnika što je njegova najveća zanimljivost.